İş Yerlerimiz İlk Kartvizitlerimiz

İnsan aradığı huzuru evinde bulur, daha doğrusu evinde bulmaya çalışır. O yüzdendir ki insan hayatında en büyük özeni; kapısından, bacasından, duvarına kadar evi için ister. Evlerimize aldığımız her eşyanın, odalarımızda mevcut olan her rengin, kendince evimize ve yaşantımıza bir etkisi var. Hele de bu renk ve eşyaların birbiriyle uyumunun birlikte dekore edilişlerinin, bizden ziyade dışarıdan görenlere bir başka etkisi vardır. Bu dekorasyon insanlara bizi yansıtır, bizim zevkimizi, bizim enerjimizi yansıtır.

Her rengin, her tonun, her eşyanın kendine ait bir dili ve yansıttığı bir enerjisi vardır. Ve buna paralel olarak da bunların her insanın üzerinde farklı etkileri vardır. Bu sebeple ev dekorasyonu sırasında neyin şık, neyin markalı ve havalı olduğundan ziyade, neyin bizi yansıttığına özen göstermeliyiz ve alışverişimizi de bu yönde yapmalıyız.

İç dekorasyona dair herhangi bir bilgi birikimimiz yoksa bu konu üzerinde araştırma yaparak ya da bu işi profesyonelce yapan kişilerden yardım alarak dekore edebilirsiniz evinizi. Eğer bu konuda yardım alma yolunu tercih edecekseniz, yardım alacağınız kişilerin profesyonelliğinin dışında güvenilirliğinden ve bu işi sadece para için yapmadıkları konusunda emin olmanız size fayda sağlayacaktır.

Dünya üzerinde bulunan insanların neredeyse yüzde doksanı birçok şeye o şeyin dış görünüşüne bakarak değer biçiyor ve ona dair bir yargıda bulunuyor. Bu durum çoğu insan tarafından yalanlansa, inkâr edilse de bu ne yazık ki yadsınamaz bir gerçektir ve buna paralel olarak dünya düzeni de bunun üzerine kurulmuştur desek yanlış bir tespitte bulunmuş olmayız herhalde.

Bu çerçeveden baktığımızda kendi dış görünümümüzü şekle şemale sokmanın yanı sıra bulunduğumuz bize ait mekânları da insanların ilk izlenimlerini, ilk yargılarını olumlu kılacak şekilde bir kılığa, bir biçeme sokmalıyız. Bu doğrultuda iç dekorasyona özen göstermeliyiz ve mekânların duvar renginden kapı pervazına kadar her bir köşesinin birbiriyle uyum içerisinde olmasını sağlamalıyız.
Yukarıda bahsetmiş olduğumuz durum özellikle yeni iş yeri açacak olan kişiler için büyük önem taşımaktadır. Yeni bir ofis ya da dükkân açacaksanız mekânın iç dekorasyonunda uyumun yanı sıra ihtiyacınız olan pek çok şey vardır. Öncelikle dekore ettiğiniz iş yerinin dekorasyonu yapılan iş ya da satılan ürünle örtüşmelidir. Bunun yanı sıra müşterilere güven ve konfor sunan bir iş yeri dizayn etmeniz de sizin yararınıza olacaktır. Çünkü iş yerlerimiz ilk kartvizitlerimizdir aslında, bu yüzden iç ve dış dekorasyonunu da bunu düşünerek yapmalıyız.

salute ofis mimari
salute ofis mimari
Projeniz için detaylı
bilgi almak için formu doldurun